نيايش

دخترم،دستهاي قشنگ و كوچكت را بلند كن و بگو

اي خداي مهربان،

من غنچه هاي اميد را با نام تو گل مي كنم

تا به گفته امام عزيز اميد و نويد آينده اسلام باشم.

پروردگارا،

مرا ياري فرما، تا از بندگان خوب تو باشم.

آنچه فرمان توست به جا آورم

و از آنچه كه رضاي تو در آن نيست دوري گزينم.

خدايا،

ما را از بر پادارندگان نماز قرار بده

آمين يا رب العالمين

 

Jodakonanndeh.www.shabhayetanhayi.ir (31) 

 

آزمون پرلز

 

در اين مدرسه طرح بهبود سطح سواد خواندن براساس دستاوردهاي آزمون بين المللي پرلز اجرا مي شود.

 

 

 

در عصر حاضر،همگام با توسعه زندگي شهرنشيني و فرآيند صنعتي شدن فزاينده ي كشورهاي در حال توسعه و تغييرات سريع اجتماعي و فرهنگي،پديده هاي نه چندان خوشايندي در حال شكل گيري است. نبود روحيه ي عادت به مطالعه در بين نسل بزرگسال جامعه و توسعه ي وسايل ارتباطي و سرگرمي هاي متعدد امروزي باعث دور شدن فرزندانمان از خواندن و عدم توجه و تمايل آنها به استفاده از كتاب شده است. در نظام هاي اجتماعي، عوامل بسياري در جذب افراد به مطالعه نقش دارند كه از جمله ي آنها مي توان به خانواده،مدرسه،اجتماع،كتابخانه و ...اشاره كرد.آنچه بيش از تمام عوامل محيطي اثر گذار بر خواندن حايز اهميت است گرايش يا نظر والدين نسبت به كتاب و كتابخواني است.در خانه اي كه افراد آن عادت به خواندن داشته باشند و مطالعه يكي از كارهاي روزانه آنها باشد،گرايش به خواندن به عنوان قسمتي از زندگي كودك به زودي در خانه آغاز مي شود. البته خانواده به تنهايي نمي تواند در اين مهم تاثيرگذار باشد.در اين زمينه مدرسه، نظام هاي آموزشي و تمام نهادها و سازمان هايي كه به نوعي در آموزش و پرورش كودكان نقش دارند بايد بيشترين مشاركت را داشته باشند و با توجه به اهميت ايجاد عادت مطالعه همراه با اوليا در جهت آماده سازي زمينه ي مناسب تلاش كنند.

 

 

 

 

 

***در تعطيلات تابستان به كدام شهر سفر كرده ايد.***

درباره موارد زير براي ما عكس و مطلب بفرستيد.

1. آداب و رسوم

2. پوشش محلي

3. غذاهاي محلي

                     4. هر چه كه براي شما جذاب بوده

8.gif

 

***از آنجا كه ورزش موجب شادابي،نشاط و سلاماست در تابستان چه ورزش هايي كرده ايد.***

***و به چه كلاس هاي ورزشي رفته ايد.***


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 آينده كودكان بسته به تربيت آنهاست.

 

اساس آموزش و پرورش ساختن ماشين نيست، بلكه ساختن انسان است. 

 

اگر امروز حتي يك كلمه از ديروز بيشتر بدانيد مسلما شخص ديگري هستيد.

 

تربيت، علم زندگي و هنر خوب زيستن است.

 

تعليم و تربيت علم است و معلمي هنر.

 

تعليم و تربيت بايد در جهت انسان سازي باشد نه پرورش انسان نماهاي تحصيل كرده.

 

بكوشيد فرزندانتان را از كودكي با واقعيات آشنا كنيد و يك مرتبه و بي‌تجربه و ناآگاه در صحنه اجتماع، آنها را رها نكنيد.

 

 

 

 


    ❤شكلكهــاي جالـــب آرويــــن❤

 

 

 

 

 

 

❤شكلكهــاي جالـــب آرويــــن❤

 

ولادت امام حسين + ولادت حضرت ابوالفضل + ولادت امام سجاد 

اس ام اس تولد امام جواد (ع)

 

 

 

 

 ❤شكلكهــاي جالـــب آرويــــن❤

مادر نمونه باشيد

در سال هاي اخير تعداد زناني كه در مشاغل بيرون از خانه فعاليت مي كنند افزايش چشم گيري يافته است اين مسئله نشان دهنده توانايي بالاي بانوان در برعهده گرفتن هم زمان مسئوليت هاي خانه و كار است. داشتن يك شغل ثابت براي زناني كه داراي فرزند هستند مسئوليت هاي جديدي به همراه مي آورد. كه قطعاً به دليل توان و انرژي بالا مادران به خوبي مي توانند از عهده آن بر آيند. در اين راه توجه به چند نكته ضروري است كه در اين جا به آن ها اشاره مي شود:

* ساعت استراحت خود را با خانواده تنظيم كنيد. سعي كنيد در ساعاتي كه در خانه هستيد در كنار خانواده باشيد و خواب را به شب و زمان استراحت خانواده موكول كنيد.
* اگر صبح ها بايد زودتر از فرزندانتان خانه را ترك كنيد بچه ها را به زودتر خوابيدن در شب تشويق كنيد. تا صبح زودتر از هميشه در كنار هم صبحانه بخوريد. قطعاً وجود شما در سفره صبحانه مفيد و موثر است.
* به تغذيه فرزندتان اهميت بدهيد و به تمام وعده هاي غذايي او توجه كافي داشته باشيد.
* هنگام شام تمام اعضاي خانواده را در كنار هم جمع كنيد اين تنها زماني است كه مي توانيد به دور از مشغله هاي كاري در كنار اعضاي خانواده باشيد و فضاي خانه را عوض كنيد.
* مسائل كاري خود را به خانه نياوريد و تمام تلاش خود را بكنيد كه كارهايتان را در زمان خودش به اتمام برسانيد. در خانه نقش شما تغيير مي كند و وظايف خاص خود را به همراه دارد.
* در خانه با اشتياق به تكاليف فرزندانتان رسيدگي كنيد و به آن ها در درس هايشان كمك كنيد. توجه و رسيدگي شما تاثيرات شگفت انگيزي بر فرزندانتان خواهد داشت.
* تا زماني كه وظايف خود را به خوبي انجام مي دهيد هرگز نگران شغل و تاثير آن بر فرزندانتان نباشيد قطعا فرزندان شما به دليل تلاش و پشتكارتان به شما افتخار مي كنند و از داشتن مادري چون شما بسيار خوشحالند.

 

                


مادر

 يك كودك ،كودكي كه آماده تولد بود، نزد خدا رفت و از او پرسيد: "مي گويند فردا شما مرا به زمين مي فرستيد، اما من به اين كوچكي و بدون هيچ كمكي چگونه مي توانم براي زندگي به آنجا بروم؟" خداوند پاسخ داد: "از ميان بسياري از فرشتگان، من يكي را براي تو در نظر گرفته ام. او در انتظار توست و از تو نگهداري خواهد كرد. " اما كودك هنوز مطمئن نبود كه مي خواهد برود يا نه. اينجا در بهشت ، من هيچ كاري جز خنديدن و آواز خواندن ندارم و اينها براي شادي من كافي هستند. خداوند لبخندي زد گفت: " فرشته تو برايت آواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد. تو عشق او را احساس خواهي كرد و شاد خواهي بود. " كودك ادامه داد: " من چطور مي توانم بفهمم مردم چه مي گويند وقتي زبان آنها را نمي دانم؟" خداوند او را نوازش كرد و گفت: "فرشته تو، زيباترين و شيرين ترين واژه هايي را كه ممكن است بشنوي در گوش تو زمزمه خواهد كرد و با دقت و صبوري به تو ياد خواهد داد كه چگونه صحبت كني." كودك با ناراحتي گفت: " وقتي مي خواهم با شما صحبت كنم، چه كنم؟" خداوند براي اين سوال هم پاسخي داشت: "فرشته ات دستهايت را كنار هم مي گذارد و به تو ياد مي دهد كه چگونه دعا كني. "كودك سرش را برگرداند و پرسيد : " شنيده ام كه در زمين انسانهاي بدي هم زندگي مي كنند . چه كسي از من محافظت خواهد كرد؟ "فرشته ات از تو محافظت خواهد كرد، حتي اگر به قيمت جانش تمام شود. "كودك با نگراني ادامه داد: "اما من هميشه به اين دليل كه ديگر نمي توانم شما را ببينم، ناراحت خواهم بود. "خداوند لبخند زد و گفت: "فرشته ات هميشه درباره من با تو صحبت خواهد كرد و به تو راه بازگشت نزد مرا خواهد آموخت، گرچه من همواره در كنار تو خواهم بود." در آن هنگام بهشت آرام بود، اما صداهايي از زمين شنيده مي شد. كودك مي دانست كه بايد به زودي سفرش را آغاز كن . او به آرامي يك سوال ديگر از خداوند پرسيد: "خدايا ! اگر بايد همين حالا بروم ، لطفا نام فرشته ام را به من بگوييد. "خداوند شانه او را نوازش كرد و پاسخ داد: "نام فرشته ات اهميتي ندارد. به راحتي مي تواني او را مادر صدا كني . "

 

 

نايت اسكين
توانايي فرزندمان را در يابيم


ما والدين براي به فعليت رساندن استعدادهاي بالقوه فرزندانمان از هيچ كوششي دريغ نمي كنيم زيرا مي دانيم خمير مايه شخصيت فرزندانمان در كانون خانواده شكل مي گيرد آن ها تحت تاثير الگوي رفتاري ما والدين قرار دارند و ما با تعليم و تربيت صحيح به سكوفايي توانايي و پيشرفت روز افزون آن ها كمك مي كنيم و ما حتي براي بروز خلاقيت هاي آنان از دستاوردهاي نوين و بهترين راهكارهاي سرامد براي آموزش استفاده مي كنيم ما والدين مي دانيم كودكان نوجوانان و جوانان براساس نياز فطري و طبيعي بازي كردن را دوست دارند و ما زمينه را براي رفع اين تمايل ذاتي با بينش و آگاهي در جهتي درست و منطقي سوق مي دهيم و هيچ وقت ضعف او را به رخ نمي كشيم بلكه به قابليت هايش توجه مي كنيم و سعي مي كنيم هميشه او را مورد تشويق قرار دهيم بازي با فرزندانمان هديه اي بس گران بها كه خودمان به او مي دهيم و ما براي حصول نتيجه بهتر در امر تربيت فرزند از تجارب اهل فن نيز استفاده مي كنيم و نيز به طور مرتب اصول تربيتي را مطالعه كرده و آن ها را به كار مي بنديم. ما براي فرزند عزيزمان از جان مايه مي گذاريم و مي دانيم وظيفه ما نگهداري و مراقبت و پرورش موجود نازنيني است كه در قرآن كريم نعمت خداوند و نيز امانت الهي نام گرفته استه و ما به هيچ توقعي او را با دنياي پر هياهوي آشنان مي سازيم و وجودش را لبريز از عشق و محبت مي كنيم تا شاهد قامت استوارش باشيم آن چنان كه بر اراده محكم خود متكي بوده و افتخار و سربلندي را براي خود و جامعه خويش به آرمغان آورد.

  

❤شكلكهــاي جالـــب آرويــــن❤

 

 

 

با هزار تومان خيلي كارهاي مهمي ميشه كرد!

سال پيش از شما پرسيديم كه با هزار تومان چي كار ميشه كرد و از شما دعوت كرديم كه با مشاركت در طرح عضويت محك با پرداخت ماهانه حداقل هزار تومان به بزرگ ترين خانواده حامي كودكان مبتلا به سرطان بپيونديد. امسال مي خواهيم بگوييم كه با هزار تومان هاي شما در محك چه كار مي كنيم: ما با تكيه بر كمك هاي شما از سال 1370 تا كنون موفق به حمايت همه جانبه بيش از 17000 كودك مبتلا به سرطان در سراسر ايران شده ايم و در سال 86 تنها بيمارستان فوق تخصصي سرطان كودكان در خاورميانه را بنا نهاده و بهره برداري كرده ايم. فقط در اين بيمارستان تا امروز بالغ بر 3500 كودك از سراسر ايران، رايگان درمان شده اند.

اگر شما هم ماهي فقط هزار تومان به محك كمك كنين، مي تونين ضمن پيوستن به بزرگ ترين خانواده حاميان كودكان مبتلا به سرطان در يكي از پر ارزش ترين حركتهاي دنيا براي نجات جان هزاران كودك مشاركت كنيد.

براي پيوستن به خانواده بزرگ محك با شماره 02123540 تماس بگيريد.

 

 

 شعر ماه رمضان, شعر درباره ماه رمضان شعر ماه رمضان, شعر درباره ماه رمضان 

                                                                                                                                                  

 

   
 

در برخورد اول چگونه يك مدرسه را ارزيابي كنيم؟

 

        ـ فقط به تبليغات توجه نكنيم

       - قبل از انتخاب مدرسه­ي فرزندتان تحقيق كنيد، راجع به چه ؟!

       - به سوابق موسسين و معلمين توجه داشته باشيد

       ـ توجه به افكار و اهداف و ايده­هاي مسئولين مدرسه كه در مورد فرزندانتان چه شيوه­هايي را مي­خواهند لحاظ كنند.

       ـ از اولياي مدرسه سيستم آموزشي طراحي شده و تقويم اجرايي و ضمانت براي اجراي آنها را بخواهيد و فقط به  

         حرف­هاي زيبا ـ قابل اطمينان بودن؛

      - يعني كارها و وعده­هايي كه قبلاً داده­اند را به انجام رسانده­اند؟

     - در ادامه اين را مي­توانيد از والدين و حتي بچه­هاي آن مدرسه بپرسيد

     ـ پاسخگو بودن به مردم، حضور هميشگي در مدرسه و قابل دسترس بودن

 
   
   

 

ما بچه هاي فرزانگان در كنار هم

يكدل و يكرنگ

در پناه يزدان علم و ايمان مي آموزيم،

از دل و از جان

با يكديگر براي ايران مي كوشيم

 

     

 

ولادت با سعادت سه نور از انوار تابناك اهلبيت پيامبرخدا(ص)؛

حضرت سيد الشهداء؛ امام حسين(عليه السّلام)

حضرت باب الحوائج؛ ابوالفضل العباس(عليه السّلام)

حضرت زين العابدين؛ امام سجاد(عليه السّلام)

بر حضرت حجة بن الحسن المهدي(عج) و تمام شيعيان تبريك و تهنيت باد